Sázkovky s CZ licencí | CZ
Výběr obsahu:
Sázkovky s CZ licencí
Casína s CZ licencí
Evropské sázkovky a casína
Výběr jazyka:
CZ
DE
ZA
Přihlásit se

Live sázení

Live sázením označujeme uzavírání sázek v průběhu zápasu. Na rozdíl od předzápasových sázek se kurzy u živého sázení mění neustále (podle vývoje utkání). Z live sázek se v posledních letech stává fenomén. Odhadovat poměr objemu přijatých sázek prematch (před zápasem) vs live by bylo věštění z křišťálové koule, ovšem v poslední době si live sázky vydobyly stejně silnou pozici jako ty předzápasové.

Online stream v TV Tipsport

Zdroj: tipsport.cz

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Live sázení

Live sázením označujeme uzavírání sázek v průběhu zápasu. Na rozdíl od předzápasových sázek se kurzy u živého sázení mění neustále (podle vývoje utkání). Z live sázek se v posledních letech stává fenomén. Odhadovat poměr objemu přijatých sázek prematch (před zápasem) vs live by bylo věštění z křišťálové koule, ovšem v poslední době si live sázky vydobyly stejně silnou pozici jako ty předzápasové.

Online stream v TV Tipsport

Zdroj: tipsport.cz


Kde hledat live sázky

Sázet v průběhu zápasu lze téměř ve všech sázkových kancelářích. U několika málo z nich však nepochodíte buď vůbec, anebo jen částečně (např. tím, že vypisují live sázky pouze na některý sport). Důvodů může být více, mohou se např. cítit znevýhodnění vůči sázejícím. Naopak na velmi širokou nabídku live sázek narazíte zpravidla u rekreačních sázkových kanceláří. 

Pro live sázení mívají bookmakeři vytvořeny samostatné sekce, v nichž naleznete jak aktuální probíhající zápasy, na které můžete sázet, tak i budoucí dostupné live události. Neuvěřitelnou výhodou, kterou máte k dispozici, jsou streamované přenosy. Jednu z nejlepších nabídek live přenosů najdete na Tipsport TV.

Na co sázet živě

Vsadit si můžete na cokoli, co vám sázková kancelář nabídne. O sportech, na které se dá sázet si můžete přečíst v naší 2. Lekci - Na jaké sporty se dá sázet? Nejvíce vypsaných live zápasů najdete tradičně ve fotbalové, hokejové, tenisové a basketbalové nabídce. 

Co se druhů sázek týče, nabídka se většinou nijak zásadně neliší od předzápasové nabídky. Samozřejmě, že se najdou odlišnosti. V případě tenisového utkání se vypisují kurzy např. na to, kdo získá následující gem, popř. fifteen. Ve fotbalových, hokejových a basketbalových zápasech pro změnu můžete sázet na to, kdo vstřelí další gól, kdo jako první získá určitý počet bodů, kolik branek padne během třetiny, jaký náskok bude mít vítěz na konci čtvrtiny apod. 

POZOR! V případě některých utkání (většinou jde o okrajové sporty nebo méně známé či sledované ligy) bookmakeři nenabízí možnost live sázek, takže pokud máte políčeno na některý zápas spadající do této kategorie, raději se podívejte do sekce live sázení, jestli na tento zápas budou vypsány kurzy. Někdy je to však přesně naopak a vy se můžete setkat s live kurzy na 2. keňskou fotbalovou ligu, alžírský juniorský fotbalový pohár apod.

Na co se zaměřit?

  • Rychlost, s jakou se mění kurzy. Počítejte s tím, že kurzy budou neustále aktualizovány. Bookmakeři změnami kurzů reagují na vývoj utkání, což znamená, že největší výkyvy nastávají při změně skóre. Nejvíce onu rychlost pocítíte např. při sázení na basketbal, volejbal, házenou či tenis. Důležité je nepromeškat správnou chvíli pro sázku.
  • Schvalování tiketu může trvat delší dobu než v případě prematch sázky. Bookmakeři si tím kryjí záda v případě, že se schyluje např. k nějakému gólu nebo události, která může zásadně ovlivnit další vývoj zápasu.
  • Buďte připraveni. Live sázení je odlišná disciplína. Rozhoduje zde rychlost a umění rychle vyhodnocovat hodnotné kurzy. Čím lepší předzápasovou analýzu budete mít, tím lépe se vám bude předpovídat vývoj utkání.
  • Sledujte zápas. Největší výhoda, kterou nám sázkové kanceláře nabízí, je možnost sledování live streamu. Samozřejmě, že to neplatí pro všechna utkání, celková nabídka živých přenosů ovšem bývá velmi pestrá, např. Tipsport TV přenáší i zápasy ze stolního tenisu či plážového volejbalu. Mějte však na paměti, že přenosy bývají oproti reálu o několik vteřin opožděné.
  • Zkoušejte strategie a vyhodnocujte si je. Příklad z praxe: favorit fotbalového utkání svého soupeře sice přehrává a má nápor, ovšem ne a ne vstřelit vedoucí branku. Všimněte si, jak na něj bude postupem času kurz narůstat. Pokud jste o jeho výhře přesvědčeni, podáte sázku s mnohem lepší kurzem, než jaký byl prematch. Podobných strategií existují tisíce. Důležité ovšem je dělat si statistiku a své tipy si vyhodnocovat. 

Hlavní výhody a nevýhody live sázek

+ Možnost najít výhodnější kurzy - Přijetí sázek může trvat několik vteřin, během nichž se kurz změní nebo je úplně stažen z nabídky
+ Živý přenos zápasu - Lehce opožděný stream
+ Minimalizace ztrát při dodržování pravidel - Časová náročnost (prematch sázkám tolik času většinou věnovat nemusíte)

 

Berte na vědomí, že v tomto článku vám předkládáme pouze nejzákladnější informace o live sázení. Stejně jako prematch sázky, tak i live sázky mají svá specifika, o kterých by se dalo mluvit dlouhé hodiny. Důležité je dodržovat disciplínu a nenechat se strhnout vývojem utkání, které by vedlo k bezhlavému porušování bankroll managementu

Live sázky jsou čím dál více populárnější a pravděpodobně je jen otázkou času, kdy budou hrát primární roli v portfoliu většiny sázkařů. Existuje již mnoho tipérů zaměřujících se pouze na sázení během zápasu. Výhoda, kterou poskytuje live streaming je na straně sázejících. „Stačí“ být pozorný, naučit se dobře předvídat vývoj kurzů, dodržovat zásady a zkušenosti, které získáte, vám postupem času začnou nést ovoce.