Sázkovky s CZ licencí | CZ
Výběr obsahu:
Sázkovky s CZ licencí
Casína s CZ licencí
Evropské sázkovky a casína
Výběr jazyka:
CZ
DE
ZA
Přihlásit se

Druhy sázek

Ve světě kurzového sázení existuje mnoho rozličných druhů sázek. Ty sázkařům nabízí především rekreační sázkové kanceláře. Naopak u profesionálních bookmakerů máte většinou možnost uzavřít pouze SÓLO nebo AKO tiket. To proto, že úspěšným profitabilním sázkařům to stačí. Ví, že tajemství úspěchu tkví v podávání SÓLO sázek. Princip je jednoduchý, najít hodnotný kurz a vsadit ho. Samozřejmě, že ne všichni sázkaři sází za účelem kontinuálního vydělávání. Někoho jednoduše baví sestavovat delší tikety o několika zápasech, aby mohl fandit svým favoritům a užil si napětí. Pojďme si tedy něco říci i k ostatním druhům sázek jako jsou KOMBINÁTORY, MAXIKOMBI, FALC a některé další.

Různé možnosti

Zdroj: charcroft.com

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Druhy sázek

Ve světě kurzového sázení existuje mnoho rozličných druhů sázek. Ty sázkařům nabízí především rekreační sázkové kanceláře. Naopak u profesionálních bookmakerů máte většinou možnost uzavřít pouze SÓLO nebo AKO tiket. To proto, že úspěšným profitabilním sázkařům to stačí. Ví, že tajemství úspěchu tkví v podávání SÓLO sázek. Princip je jednoduchý, najít hodnotný kurz a vsadit ho. Samozřejmě, že ne všichni sázkaři sází za účelem kontinuálního vydělávání. Někoho jednoduše baví sestavovat delší tikety o několika zápasech, aby mohl fandit svým favoritům a užil si napětí. Pojďme si tedy něco říci i k ostatním druhům sázek jako jsou KOMBINÁTORY, MAXIKOMBI, FALC a některé další.

Různé možnosti

Zdroj: charcroft.com


Druhy tiketů

SÓLO SÁZKA (SINGLE, STRAIGHT) 

Sólo sázka nebo také jednoduchá sázka je tiket obsahující jedinou vsazenou příležitost. Výsledný kurz je tedy roven kurzu vámi vybraného tipu

AKO (AKU, AKUMULOVANÁ SÁZKA, AKUMULÁTOR)

Tiket je sestaven z více než jednoho tipu. Maximální počet zápasů, které můžete vložit na tiket se liší podle sázkové kanceláře. Výsledný kurz je roven násobku jednotlivých kurzů, které máte na tiketu. AKO sázka je výherní v případě, že všechny tipy, které máte na tiketu budou výherní.

S AKO sázkami souvisí i kombinace sázek. V rámci tiketu máte možnost kombinovat více tipů. Výrazy pro jednotlivé kombinace:

 • Dvojkombinace (Double)
 • Trojkombinace (Treble)
 • Čtyřkombinace (Four fold)
 • Pětikombinace (Five fold)
 • Šestikombinace (Six fold)
 • Sedmikombinace (Seven fold)

Můžete mít na tiketu čtyři tipy a zvolíte kombinaci Treble. V takovém případě se vám vytvoří pomyslné kombinace se třemi tipy (kombinace zápasů A + B + C, kombinace zápasů A + B + D, kombinace zápasů A + C + D a kombinace zápasů B + C + D). V tomto případě vám tedy vzniknou čtyři kombinace, a váš tiket bude výherní pokud vyjdou alespoň tři zápasy. Pokud bvste zvolili kombinaci Four fold, váš tiket bude výherní pouze v případě, že správně tipnete všechny čtyři zápasy. 

SYSTÉMOVÉ SÁZKY (MULTIPLE, KOMBI)

Při systémových sázkách sázíte jeden tiket s více kombinacemi. To znamená, že můžete mít na tiketu 5 zápasů a můžete vsadit Double, Treble, Four fold i Five fold nebo třeba jen Double a Treble, záleží na vás a sázkové kanceláři. Pokud jsou všechny vaše tipy správné, vyhráváte celkovou výši výhry. Pokud některý z tipů nevyjde, stále máte šanci vyhrát díky některé kombinaci. 

 • systém 2/3 (3 sázky); systém 2/4 (6 sázek); systém 2/5 (10 sázek); systém 2/6 (15 sázek); systém 2/7 (21 sázek); systém 2/8 (28 sázek); systém 2/9 (36 sázek)
 • Systém 3/4 (4 sázek); systém 3/5 (10 sázek); systém 3/6 (20 sázek); systém 3/7 (35 sázek); systém 3/8 (56 sázek); systém 3/9 (84 sázek)
 • Systém 4/5 (5 sázek); systém 4/6 (15 sázek); systém 4/7 (35 sázek); systém 4/8 (70 sázek); systém 4/9 (126 sázek)
 • atd.

Ne každá sázková kancelář vám povolí zkombinovat více systéových kombinací najednou. Rozdílně se bookmakeři chovají i u možnosti maximálního počtu kombinací mezi sebou, např. Fortuna vám dovolí max. 13 kombinací. Pro příklad si představte, že máte na tiketu 6 tipů a chcete vytvořit systémovou sázku skládající se z  dvojkombinace, trojkombinace a čtyřkombinace. Dohromady vám tedy vznikne 15 dvojkombinací + 20 trojkombinací + 15 čtyřkombinací.

U zahraničních sázkových kancelářích se můžete setkat s anglickými výrazy pro systémové sázky, které v sobě obsahují několik kombinací:

 • systém Trixie: sázíte 3 tipy, ze kterých budou sestaveny 4 sázky (3 dvojkombinace, 1 trojkombinace)
 • systém Patent: sázíte 3 tipy, ze kterých bude sestaveno 7 sázek (3 single sázky, 3 dvojkombinace, 1 trojkombinace)
 • systém Yankee: sázíte 4 tipy, ze kterých bude sestaveno 11 sázek (6 dvojkombinací, 4 trojkombinace, 1 čtyřkombinace)
 • systém Lucky: sázíte 4 tipy, ze kterých bude sestaveno 15 sázek (4 single sázky, 6 dvojkombinací, 4 trojkombinace, 1 čtyřkombinace)
 • systém Super Yankee nebo Canadian: sázíte 5 tipů, ze kterých bude sestaveno 26 sázek (10 dvojkombinací, 10 trojkombinací, 5 čtyřkombinací, 1 pětikombinace)
 • systém Lucky 31: sázíte 5 tipů, ze kterých bude sestaveno 31 sázek (5 single sázek, 10 dvojkombinací, 10 trojkombinací, 5 čtyřkombinací, 1 pětikombinace)
 • systém Heinz: sázíte 6 tipů, ze kterých bude sestaveno 57 sázek (15 dvojkombinací, 20 trojkombinací, 15 čtyřkombinací, 6 pětikombinací, 1 šestikombinace)
 • systém 63: sázíte 6 tipů, ze kterých bude sestaveno 63 sázek (6 single sázek, 15 dvojkombinací, 20 trojkombinací, 15 čtyřkombinací, 6 pětikombinací, 1 šestikombinace)
 • systém Super Heinz: sázíte 7 tipů, ze kterých bude sestaveno 120 sázek (21 dvojkombinací, 35 trojkombinací, 35 čtyřkombinací, 21 pětikombinací, 7 šestikombinací, 1 sedmikombinace)
 • systém Goliath: sázíte 8 tipů, ze kterých bude sestaveno 247 sázek (28 dvojkombinací, 56 trojkombinací, 70 čtyřkombinací, 56 pětikombinací, 28 šestikombinací, 8 sedmikombinací, 1 osmikombinace)
 • systém Block: sázíte 9, 10, 11 nebo 12 tipů; v tomto systému budou zahrnuty všechny možné kombinace (dvojkombinace, trojkombinace až po devítikombinace, popř. dvanáctikombinace)
MAXIKOMBI (SKUPINOVÝ TIKET)

Jedná se v podstatě o systémový tiket s jedním rozdílem. Jednotlivé skupiny mohou být tvořeny více než jedním zápasem, tzn. že tvoříte kombinace skupin tipů. Tyto skupinové tikety s více tipy v jedné skupině jsou specialitou především českých sázkových kanceláří

TUTOVKA (KONSTANTA, BANK, BANKER)

Tzv. tutovky můžete používat v systémových a skupinových sázkách. Jedná se o tipy, o kterých jste přesvědčeni, že vyjdou. Tutovek můžete mít na svém tiketu více. Jejich výhoda je, že jejich kurz vynásobíte každou kombinací, která vám vyšla a díky tomu vyhrajete větší obnos. Nevýhodou je, že pokud vám alespoň jedna tutovka nevyjde, váš tiket je nevýherní, i kdyby všechny ostatní tipy byly správné. 

Naše doporučení: Tutovkám se vyhýbejte velkým obloukem.

FALC

Jedná se o speciální sázku, kterou sázkařům nabízí Fortuna. FALC je zkrácený zápis dvou až sedmi skupin sázek (SÓLO nebo AKO) na jednom tiketu. V případě, že sázející správně tipuje první část sázky, je vypočtena 1. dílčí výhra, ze které je polovina určena k výplatě sázejícímu a druhá polovina vstupuje jako vsazená částka do další části sázky. U vícenásobné sázky se tento postup opakuje. Maximální počet stupňů FALCe je sedm.

MALÁ DOMŮ:

Další fortuňácka specialita. Jedná se o AKO sázku, ve které může nastat 1 chyba. V případě, kdy na vaší AKO sázce bude pouze 1 chyba, vyhráváte desetinásobek vkladu.

Podmínky uzavření sázky:

 • Před uložením tiketu vybrat typ sázky „Malá domů“
 • Minimální celkový kurz tiketu 200:1
 • Maximální kurz na jednu sázkovou příležitost 5:1
ZÁVĚR

V článku jsme vám představili nejběžnější druhy sázek, se kterými se setkáte. Mimo tyto existují ještě některé další, které jsou však specifické pouze pro konkrétní sázkovou kancelář. I když jsme si nyní ukázali, že druhů sázek je více, neměli bychom zapomínat, že naše portfolio by měly tvořit převážně SÓLO sázky. Ostatní druhy sázek bychom měli podávat jen občas pro zábavu a odreagování.

Druhy sázek na vypsané kurzy 

S pojmem druhy sázek se pojí i sázkové příležitosti, na které sázková kancelář vypisuje kurzy (např. sázka vítěze zápasu, na počet gólů, na výsledek v poločase atd.). Nyní vám představíme nejklasičtější a nejsázenější druhy sázek. O každé z nich se dozvíte více v jednotlivých podlekcích.